Lamtumirė Newsweek-ut nė letėr
Pëlqej
Newsweek
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
E pėrjavshmja amerikane Newsweek do tė pushojė sė botuari nė fund tė kėtij viti.

Numri i fundit i gazetės do tė botohet mė 31 dhjetor 2012 ndėrsa pas kėsaj javorja do tė funksionojė vetėm nė formėn digjitale.

Revista e re online do tė quhet "Newsweek Global" dhe do tė ketė vetėm njė botim botėror.

E njėjta do tė mund tė lexohet vetėm nga personat qė janė parapaguar, ndėrkohė qė disa shkrime do tė mund tė lexohen edhe web-faqen e Daily Beast.

Themeluesja u shpreh se gazetaria sot ėshtė mė e fuqishme se kurrė dhe se kalimi nga varianti i shtypur tek ai online ka ardhur si pasojė e kostove ekonomike.

“Newsweek” u ngrit dhe u bė revista e dytė mė e madhe mujore nė Shtetet e Bashkuara, pas asaj “Time”. Por rėnia e qarkullimit dhe e reklamave bėri qė ajo tė pėsonte humbje. /albeu.com/
Shtuar më 18/10/2012, ora 18:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.