Lamtumirë Newsweek-ut në letër
Pëlqej
Newsweek
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
E përjavshmja amerikane Newsweek do të pushojë së botuari në fund të këtij viti.

Numri i fundit i gazetës do të botohet më 31 dhjetor 2012 ndërsa pas kësaj javorja do të funksionojë vetëm në formën digjitale.

Revista e re online do të quhet "Newsweek Global" dhe do të ketë vetëm një botim botëror.

E njëjta do të mund të lexohet vetëm nga personat që janë parapaguar, ndërkohë që disa shkrime do të mund të lexohen edhe web-faqen e Daily Beast.

Themeluesja u shpreh se gazetaria sot është më e fuqishme se kurrë dhe se kalimi nga varianti i shtypur tek ai online ka ardhur si pasojë e kostove ekonomike.

Newsweek” u ngrit dhe u bë revista e dytë më e madhe mujore në Shtetet e Bashkuara, pas asaj “Time”. Por rënia e qarkullimit dhe e reklamave bëri që ajo të pësonte humbje. /albeu.com/
Shtuar më 18/10/2012, ora 18:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.