Lajme të rremë, Facebook bllokohet në këtë vend
Pëlqej
Facebook do të bllokohet për më shumë se 1 muaj në Papua Guinea e Re për shkak të zbulimit të llogarive dhe lajmeve të rreme.

Ministri i Komunikacionit, Sam Basil njoftoi se kjo masë do të merret me zëvendësimin me një platformë lokale, i cili ka hasur kundërshti nga mediat e vendit

Gjatë mungesës së FacebookGuinea për rreth 1 muaj, qeveria do të mbledhë informacionet e mjaftueshme rreth përdoruesve të rremë dhe të mbledhë të dhëna për informacionet që kanë ndikim të ndjeshëm tek përdoruesit. /albeu.com/

Shtuar më 31/05/2018, ora 16:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori