Kujdes nga ky mesazh që mund t’ju vijë në Facebook! Ja çfarë rrezikoni
Pëlqej
Facebook është rrjeti më i madh i populluar në botë por gjithashtu është i mbushur plot viruse qëllimi i të cilëve është që nga vjedhja e llogarisë, deri tek dëmtimi i paisjes me të cilën po lundroni.

“Hey, çfarë po bëni në këtë video?” Nëse ju vjen ky mesazh në adresën tuaj të Facebook, mos e hapni!

Bëhet fjalë për një virus të ri që është duke qarkulluar në Facebook dhe nëse e hapni do t’ju kalojë në një faqe të rreme e cila ju kërkon të instaloni “Ad Facebook Evita”, e cila supozohet se do të bllokojë reklamat e bezdisshme.

Por siç shkruan “Tgcom”, bëhet fjalë për një kurth që ka prekur Facebook-¬un, telefonat apo kompjuterat tuaj, ndaj tregohuni të vëmendshëm dhe fshijeni këtë mesazh pa e hapur./albeu.com/

Shtuar më 29/12/2016, ora 10:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori