Kjo do të jetë "banesa" e re punonjësve të Facebook (FOTO-LAJM)

Për ti garantuar një banesë nëpunësve të Facebook, Mark Zuckeberg ka vendosur të investojë 120 milion dollarë në një fshat-ndërmarrje në zemër të Silico Vallery në Californi.

Kompleksi përbëhet nga pishina, qendër yoge, bar, palestër dhe 394 shtëpia. Projekti për qendrën e re të pagëzuar me emrin Anton Menlo është realizuar nga studio St. Anton Pantners e San Franciscos. /albeu.com/
Shtuar më 07/10/2013, ora 17:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori