Ja si të zbuloni nëse iPhone-i juaj është origjinal apo fals
Pëlqej
Shumë njerëz kur blejnë një celular të ri duan ta dinë nëse ai është origjinal apo dikush është duke i mashtruar.

Nëse dëshironi të dini se mund ta kuptoni kur një iPhone është origjinal ose fals, duhet ta kontrolloni numrin e serisë të tij.

Për ta kontrolluar numrin serisë, ju mund të:
Shkoni në Settings

Më pas të shkoni në General

Pastaj tek About

Rrëshqisni poshtë dhe kontrollojeni numrin e serisë (Serial Number)
Shënoni numrat dhe kontrollojeni vërtetësinë e tyre tek ky link:

https://checkcoverage.apple.com/

Vendosni numrin e serisë.

Nëse thotë se numrat janë jovalid, atëherë iPhone i juaj është fals.

Nëse ju del mesazhi që thotë “Na vjen keq por ky numër serie nuk është valid”, atëherë ka shumë gjasa që celulari juaj të jetë fals. /Albeu.com/
Shtuar më 15/04/2017, ora 23:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori