iPhone 8, më i lirë sesa iPhone 3G S
Mesatarisht, iPhone në Evropë janë rritur me 40 euro në vit. Sa i përket performancës, iPhone 8 është shumë më i lirë se iPhone 3GS.

Që nga shfaqja e iPhone 3G S, smartphones Apple çdo vit janë rritur për një shumë mesatare prej 40 euro më të shtrenjta. Një telefon tashmë është prezantuar kohët e fundit iPhone X, që është 1.149 euro më shumë se dy herë më i shtrenjtë si iPhone 3G S.

I lirë iPhone 8

Kuponi ka llogaritur gjithashtu se si çmimet janë zhvilluar në bazë të performancës. Për këtë qëllim, madhësia e memories është përdorur si vlerë reference. iPhone 3G S në Austri duhej të paguante 65 euro për gigabyte. Me iPhone 8 të ri, ajo është vetëm pak më shumë se 8 euro.

Cuponation ka llogaritur këtë mesatare të dy varianteve të disponueshme të kujtesës të iPhone 8 (64GB dhe 256GB).
Kjo e bën iPhone 8 më të lirë të të gjitha iPhones – të paktën kur bëhet fjalë për raportin e çmimeve / kujtesës. Në iPhone X ju paguani 11.54 euro për GB, iPhone 7 ishte në fillim të shitjes 11.44 euro.

Në Evropë, më e mira është smartphone në Zvicër. Atje kushton rreth 730 euro. Kjo pasohet nga Anglia dhe Luksemburgu, transmeton lajmi.net.

Austria dhe Gjermania janë në vendin e katërt me 799 euro. Më e shtrenjtë është iPhone 8 në Hungari: ku kushton 862 euro. /albeu.com/
Shtuar më 16/09/2017, ora 23:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori