Internet Explorer vė nė rrezik pėrdoruesit (VIDEO)
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Njė defekt nė versione tė ndryshme tė Internet Explorer mund tė lejojė hakerėt tė ndjekin lėvizjet e mausit.

Kjo mund tė zbulojė tė dhėna tė fshehta nėpėrmjet tastierės virtuale, tė cilat pėrdoren pikėrisht pėr tė shmangur vjedhjet e informacionit online, shkruan krokodili.com.

Spider.io gjeti se Internet Explorer versionet 6 deri nė 10 janė tė prekshme pėr kėtė lloj shfrytėzimi. Ēfarė ėshtė edhe mė keq, hakerėt mund tė ndjekin lėvizjet tuaja edhe nėse dritarja ėshtė minimizuar.

Kjo dobėsi ėshtė gjithashtu shumė e lehtė pėr tė pėrfituar. Gjithēka qė njė haker duhet tė bėjė ėshtė tė blejė njė reklamė nė ēdo faqe dhe tė presė derisa njė pėrdorues tė klikojė mbi tė. Nėse dritarja mbetet e hapur, hakeri ka qasje tė vazhdueshme nė lėvizjet tuaja tė mausit.

Kjo u zbulua nga Spider.io, njė kompani analiste, kur ishte duke studiuar mėnyra tė reja pėr tė matur efektivitetin e reklamave nė pjesė tė ndryshme tė uebfaqeve. Microsoft ishte paralajmėruar pėr kėtė ēėshtje nė muajin tetor, por nuk ka asnjė plan ta rregullojė atė.

Pėr tė mėsuar mė shumė nė lidhje me kėtė defekt, shikoni videon.
Shtuar më 15/12/2012, ora 15:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.