Harta, ja vendet ku jeta nuk ka kuptim pa internet (FOTO-LAJM)

Freedom House publikon hartën ku interneti është lehtësisht i aksesueshëm. Siç shihet në grafikun e shteteve, Amerika ka pasur një rënie për shkak të çështjes së fundit me NSA-në, por përsëri klasifikohet si vendi ku interneti është më lehtësisht i aksesueshëm.


Vlerësimi global mbi Internetin dhe Median Dixhitale nga Freedom House realizohet një herë në vit dhe raporti për vitin 2013, që doli të enjten, tregon se ka plot shtete ku interneti nuk është i lirë dhe është i censuruar. /albeu.com/
Shtuar më 08/10/2013, ora 11:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori