Hakerat shqiptarë sulmojnë sajtin e Kuvendit malazez
Albeu.com
Hakerë shqiptarë sulmuan sajtin e Kuvendit malazez, në të cilin, në vend të përmbajtjes së zakonshme, është paraqitur një faqe e errësuar me shqiponjë dykrenare me stemën e shqipërisë me ngjyrë të kaltër.Mbi dhe nën stemën me ngjyra të bardha dhe të kaltra shkruan se në sajtin kanë depërtuar hakerë nga grupi "Ulqin hakers grup" dhe forumi shqiptar Zerokull.

Policia e Malit të Zi në korrik ngriti hetim lidhur me sulmet hakere në sajtet e Qeverisë, ministrive, aviokompanisë nacionale "Montenegro erlajns" dhe gazetën "Vijesti", por tani për tani pa sukses.
Shtuar më 04/08/2008, ora 22:51
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori