Google synon filmat e Miramax në YouTube
Pëlqej
Google dhe Miramax
Google është në bisedime për fitimin e licencës të të drejtave digjitale për filma nga studio e filmit Miramax në mënyrë që të ketë më shumë materiale për të konkuruar më Apple, Netflix dhe Hulu. Sipas Wall Street Jounal, Mountain View ka filluar tashmë bisedimet me Google.

Blerja e lincencave të disa filmave ose të të gjithë filmaveMiramax do t’i jepte YouTube-s një shtytje të fortë për konkurim. Përfitime do të ketë edhe Google TV, që i jep mundësinë shikuesve të shikojnë video në YouTube në televizorët e shtëpisë.

Një zëdhënës i YouTube pranoi të komentoi mbi diskutimet e kompanisë rreth blerjes së licencave të filmave duke thënë se Google ka ofruar një çmim prej 660 milionë dollarë. (albeu.com)
Shtuar më 28/11/2010, ora 15:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori