Google, së shpejti me Google TV në Britani
Google po planifikon të lançojë një epokë të re të "internet TV" me një shërbim që i lejon përoruesit për të kërkuar për "ekranet e tyre" në të njejtën mënyrë si për ueb-in, në të njëjtën strukturë.

Inovacioni, quajtur Google TV, do të thotë që shikuesit mund të përdorin internetin dhe televizionin në të njëjtën kohë.

Google TV, e cila do të jetë në disponim nëpërmjet një kutie të veçantë, do të lëshohet në Britani brenda 6 muajsh. Sipas kompanisë, Google TV i lejon njerëzit të kërkojnë për të gjithë përmbajtjen në televizion dhe internet me një klikim të vetëm.

Shërbimi gjithashtu do të ju lejojë të ndërroni ndërmjet televizionit dhe internetit në ekranin tuaj kryesor pa pasur nevojë të rregulloni ndonjë kabëll. /albeu.com/
Shtuar më 26/08/2011, ora 11:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori