Google planifikon blerjen e Softcard
Google po planifikon blerjen e kompanisë Softcard, një shërbim për pagesa, pasi shtë një mënyrë e mirë që Google të shtojë fitimet.

Sipas disa burimeve të TechCrunch, Google i ka ofruar kompanisë Softcard 100 milionë dollarë. Është një vlerë jo shumë e madhe duke pasur parasysh investimeve të mëdha që janë bërë tek kjo kompani nga Verizon, AT&T dhe T-Mobile.

Duke qenë se Softcard nuk është në gjendje të mirë financiare gjatë kësaj periudhe ky është dhe shkaku që ajo und të blihet kundrejt një ccmimi të lirë. /albeu.com/
Shtuar më 19/01/2015, ora 11:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori