Google jep 150 mln dollarë për gazetarinë
Google në mbështetje të gazetarisë online ka nisur sot një plan prej 150 milion dollarësh në partneritet me tetë media evropiane.

Në një njoftim për shtyp, Google ka pohuar se "Iniciativa e Lajmeve Dixhitale" do të "përkrah gazetarinë kualitative përmes teknologjisë dhe inovacionit".

Ky është një projekt i cili bashkon së bashku, Les Echos në Francë, Frankufurter Algemeine Zeitung të Gjermanisë, Financial Times dhe Guardian, të Britanisë, El Pais të Spanjës, La Stampa të Italisë etj. /albeu.com/
Shtuar më 28/04/2015, ora 14:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori