Google i paguan 1.6 miliarde dollare kesaj faqe
Albeu.com
Google blen YouTube.com. Kjo faqe eshte themeluar nga dy te rinje ne qershor te vitit 2005 dhe vetem pak me shume se pas 1 viti ata arriten ta t'ia shesin Google-it per 1 miliarde e 600 milione dollare.YouTube eshte themeluar nga dy te rinje ne qershor te vitit 2005. Per vetem pak me shume se 1 vit ata arriten ta bejne kete sajt faqen me te popullarizuar ne bote dhe ia shiten Google-it per 1.6 miliarde dollare.

Momentalisht YouTube ka mbi 1 milione video dhe gjate muajit gusht u vizitua nga gjithsej 72 milione vizitore. Para nje viti kjo shifer ishte 2.5 milione.

Njeri nga themeleuesit e YouTube, Chad Hurley, tha se shpresojne se me ndihmen e burimeve dhe gjenialitetin inxhinierik te Google do te arrijne te realizojne enderren per nje sajt videosh online. Dhe sipas tij, ky eshte shkaku kryesor i shitjes.
Shtuar më 13/10/2006, ora 12:50
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori