Google i dedikon logon Ditës Ndërkombëtare të Tokës
Sot është data 22 prill e cila shënon Ditën ndërkombëtare të Tokës, ndryshe konsiderohet si dita e apelit ndaj problemeve që lidhen me degradimin e tokës, braktisjen dhe keqpërdorimin e saj, ndotjen nga industritë kimike dhe erozionin e shkaktuar nga shpyllëzimet masive.

Duket se apelit për ditën e Tokës i është bashkuar dhe Google që ka ndryshuar logon e saj duke vendosur midis shkronjave simbolin e Tokës.

Kjo është një ngjarje që për herë të parë është festuar në vitin 1970, ku rreth 20 milionë amerikanë morën pjesë në tubime të ndryshme në mbarë vendin, dhe shënon fillimin e lëvizjes mbarëkombëtare për kujdesin ndaj mjedisit. /albeu.com/
Shtuar më 22/04/2015, ora 14:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori