Gmail bėhet edhe mė i lehtė
Pëlqej
Gmail
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Google ka filluar testimin e njė pėrvoje tė re nė kompozimin e emaileve nė Gmail, duke e bėrė mė tė lehtė hapjen e emaileve tė tjera pa pasur nevojė pėr tė mbyllur njė ‘draft’. Njėsoj si njė dritare pop-up, ajo qėndron nė krye tė faqes kryesore pa e bllokuar tė gjithė ekranin.

“Sa herė keni qenė duke shkruar njė email dhe keni dashur tė shikoni diēka nė njė email tjetėr?”

Google deklaroi se “ruajtja e njė drafti, hapja e njė emaili tė vjetėr dhe pastaj rihapja e draftit tuaj harxhon minuta tė vlefshme. Kompozimi i ri nė njė dritare pop-up, ėshtė ashtu si dritaret e bisedave Chat (vetėm se mė i madh)”.

Siē shkruan portali teknologjik krokodili.com, koncepti gjithashtu ju lejon tė bėni njė kėrkim dhe monitorim tė emaileve tė reja qė merrni, ndėrsa nė tė njėjtėn kohė shkruani njė email tjetėr. Ju gjithashtu mund tė shkruani emaile tė shumta njėherėsh dhe tė minimizoni dritaren, nė qoftė se doni tė pėrfundoni emailin mė vonė.

Njė tjetėr tipar qė Google po teston ėshtė aftėsia pėr tė parė fotot e profilit tė kontakteve nė mėnyrė qė tė gjeni mė shpejt personin tė cilin kėrkoni. /albeu.com/
Shtuar më 31/10/2012, ora 19:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.