Gjobë për Google Buzz
Pëlqej
Google Buzz
Pas hapjes së disa padive kundër shërbimit Street View, Google "hëngri" sot një gjobë të majme për shkak të shërbimit Buzz. Gjyqi kundër Buzz i hapur në SHBA përfundoi dhe Google u gjobit me 8.5 milion dollarë gjobë.

Por, përse kjo gjobë kaq e lartë?!

Siç dihet, SHBA-të i japin rëndësi të veçantë privatësisë së njerëzve. Dhe Google, pas hapjes së shërbimit Google, pati aktivizuar këtë shërbim të gjithë përdoruesve të Gmail, pa marrë paraprakisht lejen e tyre.

Dhe ky veprim i kushtoi Google-t 8.5 milion dollarë. (albeu.com)
Shtuar më 04/11/2010, ora 18:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori