FBI: Mos përdorni smartphone-t kinezë!
Krerët e 6 agjencive më të mëdha të inteligjencës amerikane kanë paralajmëruar amerikanët që të mos përdorin produktet dhe shërbimet e gjigantëve kinezë të teknologjisë, Huawei dhe ZTE.

Drejtori i FBI-së, Chris Wray ka deklaruar se qeveria ishte "shumë e shqetësuar mbi rreziqet e lejimit të kompanive të huaja që të marrin pozicione të mira brenda rrjetit të telekomunikacionit.

Kjo do t’i lejojë atyre që të modifikojnë ose të vjedhin informacion. Gjithashtu, i lejon që të bëjnë spiunazh", - përfundoi Wray. /albeu.com/

Shtuar më 15/02/2018, ora 16:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori