Facebook sjell "stories" edhe në versionin desktop
Pëlqej
Historitë e Facebook, kloni i Snapchat që qëndron sipër ‘News Feed’ në aplikacionin për celular, është duke u publikuar edhe për faqen e Facebook në desktopet e kompiuterave.

Kështu, Historitë nuk do të jenë në krye të faqes, por do të shkojnë në anën e djathtë.

Një pikëpyetje e vogël qëndron në hapësirën e Historive, e cila shpjegon qëllimin e veçorisë, kur e vendosni kursorin mbi të.

Shpjegimi thotë se Historitë konsistojnë me fotografi dhe video, të cilat janë të dukshme për 24 orë para se të zhduken.

Facebook ka konfirmuar se publikimi i Historive në desktop është duke u konsideruar ende, por thotë se një lançim më i gjerë i tyre pritet së shpejti.

Po ashtu publikimi i Historiveaplikacionin Facebook nuk ishte pritur mirë nga përdoruesit, të cilët paraprakisht e kishin marrë këtë veçori në Instagram. /albeu.com/Shtuar më 03/08/2017, ora 23:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori