Facebook prezanton inteligjencën artificiale
Facebook Deep Text, është aplikacioni më i ri i cili është dizajnuar për të ndihmuar njerëzit për të gjetur përmbajtjet që mund të jenë me interes për ta.

Përmes këtij opsioni ju keni mundësi që ta shndërroni Facebook-un në një makinë gjigante të kërkimit, e edhe pse rrjeti social nuk ka qasje te e gjithë përmbajtja në ueb sikurse Google, prapë ka më shumë se 1 miliardë e gjysmë përdorues.

"DeepText skanon atë që ju shkruani, me saktësi pothuajse njerëzore, dhe të ju sugjeroj fjalë që keni shkruar më parë, vende që keni vizituar, vende afër jush, në më shumë se 20 gjuhë.

DeepText ka disa nivele arkitekturale të thella nervore të rrjetit, i cili mund të mësoj vetëm, edhe të folurit edhe të shkruarit apo sugjeruarit” kanë theksuar nga kompania e Facebook. /albeu.com/

Shtuar më 03/06/2016, ora 10:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori