Facebook planifikon ndryshimin e Timeline-it
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Facebook po teston njė faqosje tė re tė Timeline-it, duke ndryshuar kolonėn e dyfishtė tė postimeve nė njė kolonė tė vetme, ku nė tė djathtė gjenden miqtė tuaj dhe aktivitetet e tyre.

Rrjeti social ėshtė nė fazėn e testimit, fillimisht vetėm pėr njė numėr tė vogėl pėrdoruesish, njofton krokodili.com.

Kur u prezantua pėr herė tė parė Timeline-i, nxiti kritika tė ndryshme nga pėrdoruesit, dhe disa nuk e pėlqenin kėtė ndryshim. Por ēdo ndryshim nė dizajnin e rrjetit social duket se i ēorodit njerėzit.

Megjithatė, ky lajm mund t’i kėnaqė disa pėrdorues, meqenėse s’kanė pse tė shkojnė para dhe mbrapa mes kolonave kur shohin postimet. Faqosja eliminon formatin Timeline, duke hequr vijėn ndarėse tė postimeve, por duke mbajtur shiritin e datave nė tė djathtė pėr shfletimin e postimeve .
Nė krahun e djathtė do tė mbeten ende kutitė si “Recent Activity,” “Friends,” “Photos” dhe “Likes,” si dhe ēdo aplikacion aktiviteti shfaqur nga pėrdoruesit.
Shtuar më 01/11/2012, ora 10:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.