Facebook përgjon bisedat e njerëzve përmes telefonit
Facebook duket se kohët e fundit është kthyer në një rrjet social që përgjon bisedat e njerëzve gjatë gjithë kohës, ka thënë një ekspert. Aplikacioni i Facebook është duke u përdorur për të dëgjuar edhe telefonatat e njerëzve dhe duke mbledhur informata për ta, ka thënë eksperti.

Kjo gjë është diskutuar me vite, mirëpo, tani këto paralajmërime kanë ardhur edhe nga Kelli Burns, profesoreshë e drejtimit komunikim masiv në Universitetin e Floridës.

Profesoresha Burns ka thënë se aplikacioni i Facebookut në telefon, po përgjon bisedat e secilit prej nesh. /albeu.com/

Shtuar më 01/06/2016, ora 11:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori