Facebook pėrfiton shumė nga ne
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Pėrdoruesit shpeshherė e falenderojnė rrjetin social Facebook pėr ekzistencėn e saj, por mos harroni, edhe ky rrjet pėrfiton nga ne!

Kohė mė parė Facebook raportoi se fiton 1.058 miliard dollarė nė vit, ndėrsa shifra pėrdoruesve tė saj janė 901 milion.
Nė njė mesatare i bie se ky rrejt social nga ne fiton nga 4.69-4.81 dollarė nė vit.

Kėto para Facebook i fiton kryesisht nga marketingu, e cila i ka sjell fitim 872 miliard dollarė. Mirėpo pagesat qė vien dita nga dita duke u rritur kanė ‘ngrėnė’ njė pjesė tė madhe tė tė hollave.

Shpenzimet e marketingut gjatė kėtij viti kanė qenė 186 milion dollarė, ndėrsa nė tė njėjtėn periudhė tė vitit tė kaluar shifra ishte nė 94 milion dollarė.

Ky rrjet social pėrfiton mjaft nga pėrdoruesit, por kjo gjė ėshė e dyanshme, sepse edhe pėrdoruesit kanė pėrfituar mjaftueshėm nga FB, ndoshta jo financiarisht, por nga komunikimi dhe informacionet e pėrditshme.
Shtuar më 24/04/2012, ora 20:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.