Facebook Messenger, konvertim të audio-mesazheve në tekst
Facebooku ka nisur testimet për opsionin e audio-mesazheve të dërguara përmes Facebook Messengerit, i cili u mundëson përdoruesve që përvecc dëgjimit të kenë mundësi ta lexojnë dhe tekstin e mesazhit nën të.

“Sot po nisim një test për opsionin e ri të Facebookut, që do të thotë se njerëzit do të mund të lexojnë mesazhet e tyre me zë në vend se t’i dëgjojnë ato. Për shembull, nëse jeni në një koncert ose takim, dhe do të preferonit që të lexoni audio-mesazhin nga një mik, ju tani mund të jeni pjesë e opsionit të ri të cilin po e testojmë. Plani ynë fillestar është ta testojmë këtë, dhe po presim të shohim se çfarë mendojnë përdoruesit tanë para se ta përhapim në të gjithë botën”, ka shkruar David Marcus, zëvendës presidenti i Facebookut.

Sipas statistikave të fundit rezulton se Facebook Messenger ka më shumë se 500 milionë përdorues aktivë në muaj. /albeu.com/
Shtuar më 18/01/2015, ora 08:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori