Facebook me 500 milione perdorues
Albeu.com
Numri i përdoruesve të rrjetit social Facebook ka arritur në 500 milionë, që do të thotë se një në çdo 14 persona në botë janë regjistruar në këtë rrjet. Duke njoftuar për numrin rekord të përdoruesve Mark Zukerberg, themeluesi i rrjetit ...... Facebook tha se misioni i kompanisë mbetet “të ndihmojë botën për tu bërë një vend më i hapur dhe më i lidhur”. Facebook ka ruajtur tendencën për të shtuar numrin e përdoruesve megjithë kritikat për politikat e tij të sigurisë.
Shtuar më 22/07/2010, ora 10:20
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori