Facebook lançon aplikacionin e kopjuar nga Snapchat
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!

“Messenger Day” është veçoria më e re që kompania Facebook e ka lançuar të enjten për gjithë përdoruesit e Messengerit në iOS dhe Android.

Ky aplikacion do të jetë i aksesueshëm për gjithë tregun global për pak kohë.

Përdoruesit e aplikacionit mund të realizojnë video dhe të shkrepin fotografi përmes kamerës së brendshme të Messengerit dhe të shtojnë filtra, tekste e vizatime mbi to.

Njerëzit mund të shtojnë më pas këtë postim në “Day” (Ditën e tyre) apo ta përshijnë në një bisedë me miqtë.

Të gjitha postimet fshihen pas 24 orësh, që tregon idenë e kopjuar nga Snapchati.
Veçori e ngjashme është publikuar edhe në Instagram me “Stories” dhe WhatsApp./Albeu.com/
Shtuar më 10/03/2017, ora 12:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}