Dyfishohet numri i faqeve të infektuara
Sipas rezultateve të kompanisë Dasient, numri i faqeve të internetit të infektuara me softuer keqdashës është dyfishuar në krahasim me një vit më herët dhe ka arritur shifrën prej 1.2 milion.

Në mesin e të sulmuarve nuk janë vetëm faqet e rrjeteve sociale, por gjithnjë e më shumë po sulmohen edhe faqet e institucioneve dhe agjencive të ndryshme qeveritare.

Gjithashtu theksohet se për çdo ditë ofrohen më shumë se 1.5 milion shpallje me përmbajtje keqdashëse, duke përfshirë edhe reklamat për veglat e rreme dhe antiviruse. (albeu.com)
Shtuar më 27/11/2010, ora 16:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori