Dy fjalët më të kërkuara në Google gjatë 2020-tës
Gjigandi i kërkimit në internet, Google, ka zbuluar se cilat kanë qenë dy fjalët më të kërkuara përgjatë këtij viti.

Rezulton se fjalët më popullore dhe më të kërkuarainternet janë “vdekje” dhe TikTok, rrjeti social kinez me famë ndërkombëtare për video.

Në mesin e fjalëve më të kërkuara janë edhe “vaksina”, “maskë”, “papunësi”. Edhe Zoom, aplikacioni i video-bisedave, ishte ndër fjalët më të kërkuara.

Përpos pandemisë, rëndësi morën edhe zgjedhjet presidenciale amerikane të nëntorit me kandidatët Donald Trump dhe Joe Biden.
Shtuar më 31/12/2020, ora 21:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori