Dorëzohet MySpace
Myspace.com
Ditë më parë, rrjeti më i popullarizuar social i para disa viteve, MySpace.com, pati njoftuar se së shpejti do të rinovojë plotësisht faqen e tyre, pas një rënie të madhe pas daljes në skenë të Facebook dhe Twitter. Megjithatë, një konferencë për shtyp e mbajtur dje, ka "shkatërruar" gjithçka.

Në këtë konferencë për shtyp, para gazetarëve janë paraqitur së bashku përfaqësuesit e MySpace dhe Facebook.

Përfaqësuesit e këtyre dy kompanive kanë njoftuar se janë marrë vesh për partneritet mes tyre.

Sipas kësaj marrëveshje, përdoruesit e MySpace mund të regjistrohen në këtë faqe ose përmes shërbimit Facebook Connect, të lidhen me MySpace nga llogaritë e tyre në Facebook.

Kjo, realisht do të thotë heqje dorë e MySpace nga gara për tu rikthyer si aktor në treg, pasi me shtimin e Facebook Connect në faqen e vet, në vend që të rekrutojë dhe të ruaj antarët e vet, pranon të funksionojë si një shërbim i Facebook.

Por kur ne ke zgjidhje, edhe kjo pranohet. (albeu.com)
Shtuar më 22/11/2010, ora 10:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori