Ē'po ndodh me Google?
Pëlqej
Google
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Google po vuan njė fundosje katastrofike nė vlerėn e tregut, analistėt po parashikojnė abdikimin e kompanisė si motori lider kėrkimor nė botė.

"Google mund tė zhduket pėr 5-8 vjet dhe Yahoo do tė bėhet mbret i motorėve kėrkimorė", tha Eric Jackson, themeluesi dhe menaxheri i Ironfire Capital, njė fond investimi pėrqendruar nė teknologji. "Pėr momentin, Yahoo ėshtė zhdukur", tha ai nė CNBC kėtė tė premte njopfton krokodili.com.

Kėtė javė Google humbi $24 miliardė nga vlera e kompanisė, pasi u publikua gabimisht raporti i pėrfitimeve tė tremujorit tė motorit kėrkimor.

Humbjet nė tė ardhura ishin rezultat i njė uljeje nė tė ardhurat nga reklamat, bėhet e ditur sipas raportit. Shuma qė reklamuesit i paguanin Google-it pėr ēdo klikim ra me 15%.

Tė ardhurat e reklamimeve po bien dhe do tė vazhdojnė tė bien, sepse kompanitė e internetit thonė qė konsumatorėt po kalojnė nė aplikacionet celulare dhe reklamuesit nuk janė tė gatshėm tė paguajnė po aq shumė pėr njė reklamė celulari.

Pavarėsisht rėnies nė tė ardhura, Google mbetet mbizotėrues nė reklamimet online me 74.5% nė tregun e reklamave kėrkimore nė SHBA, bėn me dije eMarketer.

Aksionet nė Apple, e vetmja kompani teknologjike mė e madhe se Google-i nė treg, u ul me 2.8% gjatė tregėtimit tė sė premtes. /albeu.com/
Shtuar më 21/10/2012, ora 19:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.