Çfarë i ndodh celularit tuaj nëse ç’aktivizoni Facebook e Messenger
Pëlqej
Ju është ngarkuar celulari dhe punon me vështirësi? Ndoshta duhet të fshini disa aplikacione.

Nëse ju ç’instaloni nga telefoni juaj celular dy aplikacionet, Facebook e Mesenger, aparati juaj do të punojë me efikasitet më të lartë.

Ekspertët e inxhinjerisë elektronike kanë pohuar se ç’aktivizimi dhe fshirja e këtyre aplikacioneve bën që aplikacionet e tjera të punojnë 15 % më shpejt.

Veç kësaj, ç’instalimi ruan baterinë tuaj më 20 % më shumë në ditë. /albeu.com/
Shtuar më 31/05/2018, ora 16:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori