Arrestohet trashëgimtari i "Samsung" (FOTO LAJM)

Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Trashëgimtari i "Samsung", Lee Jae-yong është arrestuar ndërsa miratimin për arrestimin e tij e ka miratuar një gjykatë në Korenë e Jugut.

Ai akuzohej për ryshfet, përvetësim dhe dëshmi të rreme, ndërsa është arrestuar për një skandal që çoi shkarkimin e presidentit të vendit Park Geung-hye.

Gjiganti Samsung është akuzuar për dhënien e donacioneve për fondacione jofitimprurëse që operohen nga Choi- Soon-sil, mik i zonjës Park, në këmbim të Qeverisë së Koresë. /albeu.com/
Shtuar më 17/02/2017, ora 12:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}