Apple prezanton 5 emoji te reja
Apple ka kerkuar perfshirjen e 5 emoji profesioneve te reja ne perditesimin e rradhes te Unicode-nje artist, nje zjarrfikes, nje pilot, nje astronaut dhe nje gjyqtar.

Apple ka shprehur me pare deshiren per te bere keto shtime te emoji, por tashme jane shembujt konkret se si do duken keto figura ne tastieren e Apple, raporton TechSot.Al.

Ne rast se s’jeni familjar, Unicode Consortiu eshte nje organizate jofitimprurese qe standartizon karakteret dhe simbolet online, duke krijuar Unicode Standart. Anetaret e shoqates perfshijne Apple, Huawei dhe Google.

Perditesimi me i madh i pundit Unicode ishte versioni 9.0 dhe perfshiu futjen e emojive prophet dhe avocet. Emoji 4.0 mund te lancohet ne Nentor, keshtu qe do jete ne dispozicion Nne telefonin tuaj ne fund te ketij viti ose ne fillim te 2017./albeu.com/

Shtuar më 02/09/2016, ora 15:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori