“Yahoo” do te zevendesoje Yang
Pëlqej
Albeu.com
Bashkethemeluesi i “Yahoo”-s, Jerry Yang do te zevendesohet nga posti i shefit ekzekutiv, pas deshtimit te negociatave me “Microsoft”-in per shitjen e kompanise.Bashkethemeluesi i “Yahoo”-s, Jerry Yang do te zevendesohet nga posti i shefit ekzekutiv, pas deshtimit te negociatave me “Microsoft”-in per shitjen e kompanise.

“Yahoo”-ja kishte marre nje oferte prej 47.5 miliarde dollaresh nga gjigandi informatik, nje shifer tre here me te madhe se vlera e saj aktuale ne treg.

Ndryshimi i Yang nuk do te behet derisa te gjendet nje zevendesues per te. Mediat vendase bejne te ditur se kompania e internetit po ben intervista brenda dhe jashte saj per te gjetur njeriun e pershtatshem.

Yang, i cili filloi te punoje per “Yahoo”-n me shokun e tij te klases David Filo ne 1994, do te lere postin pasi kishte zevendesuar Terry Semel, ne qershor te 2007-es. Ai megjithate do te mbetet ne bordin drejtues te kompanise.
Shtuar më 18/11/2008, ora 14:36
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori