Amazon jep alarmin për shitjen e CD-ve pirate
Në një hetim të kryer nga RIAA, Amazon është gjetur të ketë plotësuar 18 nga 44 urdhrave në CD që janë identifikuar si të falsifikuara.Fakti se gati gjysma e shitjet kalon në mënyrë pirate është disi shqetësues .

Disa nga piratët janë treguar goxha dinak me mënyrën e shitjeve, dhe kanë përfituar nga menaxhimi i inventarit të Amazon duke grupuar mallin e tyre me partnerët zyrtare, që do të thotë se kjo ka qëne më e lehtë për të kaluar një produkt potencialisht me përzierje të rreme.

Lajm i mirë është se Amazon nuk ka për të lënë një rrëshqitje të tillë, dhe kanë thënë se ata janë duke punuar intesivisht me shpërndarësit për të marrë masa të ashpra në këto CD të rreme.

Një zëdhënëse e Amazon gjithashtu shton: “Ne jemi gjithashtu duke marrë masa dhe në mënyrë agresive në ndjekjen e aktorëve të këqinj”.Ndërkohë, nëse jeni duke kërkuar për të blerjen e një CD-je në Amazon, tani për tani mendojmë se është ndoshta një ide e mirë është që të përpiqeni të lexoni dhe të identifikoni blerjet pirate para se të shkoni tek opsioni “Buy”./albeu.com/
Shtuar më 06/11/2016, ora 10:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori