Alibaba bashkohet me Yahoo!
Albeu.com
Kompania kineze “Alibaba” lajmëron aleancën mes “Taobao”, website i shitjeve online dhe degës japoneze të “Yahoo”-s. Gjigandi kinez i tregtisë online fillon kështu strategjinë e tij të internacionalizimit.
Sipas “Financial Times”, duke filluar nga 1 qershori, “Yahoo! Japan Shopping” do t’u ofrojë përdoruesve të tij rreth 50 milionë njoftime të produkteve kineze të “Taobao”, ndërsa “TaoJapan” do të ofrojë 8 milionë njoftime japoneze për konsumatorët kinezë.
Shtuar më 10/05/2010, ora 23:17
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori