Aksione tė "Facebook-ut" nė shitje
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Synimet e rrjetit social Facebook po rriten ēdo ditė e mė shumė. Tani nė listėn e planeve ėshtė tė fitojė 11.8 miliardė dollarė nė njė ofertė publike fillestare tė aksioneve qė do t’ia rrisė vlerėn kompanisė nė rreth 90 miliardė dollarė.

Hyrja Facebook-ut nė tregun e aksioneve do tė shėnojė ofertė publike fillestare mė tė madhe nė historinė e internetit.

Pėrfaqėsues tė "Facebook-ut" deklaruan se do tė shesin 337.4 milionė aksione me ēmimet prej 28 deri nė 35 dollarė pėr secilėn.

Shtuar më 04/05/2012, ora 19:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Policia e Tiranės ka arrestuar mėngjesin e sotėm Ismail Morinėn, tė njohur ndryshe edhe si “Ballist” Morina, ndėrsa nė fuoristradėn e tij ka gjetur njė pistoletė TT me 30 fishekė si dhe 30 bileta pėr ndeshjen Shqipėri-Serbi.

Policia e Tiranės ka arrestuar mėngjesin e sotėm Ismail Morinėn, tė njohur ndryshe edhe si “Ballist” Morina, ndėrsa nė fuoristradėn e tij ka gjetur njė pistoletė TT me 30 fishekė si dhe 30 bileta pėr ndeshjen Shqipėri-Serbi.