Aksione të "Facebook-ut" në shitje
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Synimet e rrjetit social Facebook po rriten çdo ditë e më shumë. Tani në listën e planeve është të fitojë 11.8 miliardë dollarë në një ofertë publike fillestare të aksioneve që do t’ia rrisë vlerën kompanisë në rreth 90 miliardë dollarë.

Hyrja Facebook-ut në tregun e aksioneve do të shënojë ofertë publike fillestare më të madhe në historinë e internetit.

Përfaqësues të "Facebook-ut" deklaruan se do të shesin 337.4 milionë aksione me çmimet prej 28 deri në 35 dollarë për secilën.

Shtuar më 04/05/2012, ora 19:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. 

Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit

Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit