12 detyra që duhet të bëni që kompjuteri juaj të punojë për ju (FOTO LAJM)

1. Pastroni kapakun, tastet dhe ekranin. Një kompjuter i pastër ka jetëgjatësi më të madhe, duke qenë se pluhuri hyn nëpër hapësirat e tij dhe i bllokon ato (rasti i ventilatorëve: kompjuteri nxehet). Për më tepër, në një kompjuter të pastër punojmë me kënaqësi.
Kompjuterët janë shndërruar vitet e fundit në miqtë tanë më të mirë, si gjatë kohës që jemi në punë ashtu edhe jashtë saj.

Megjithatë, ata janë ende larg perfeksionit. Çfarë duam të themi me këtë? Fatkeqësisht, ata kërkojnë konfigurime dhe mirëmbajtje të herëpashershme për të funksionuar me gjithë kapacitetin e tyre.

Gjërat janë më të thjeshta nga sa duken. Mjaftojnë vetëm disa minuta për të kryer disa detyra të lehta që ndikojnë ndjeshëm pozitivisht në pajisjet tona elektronike. Për më tepër, disa prej këtyre detyrave mjafton t’i bëni vetëm njëherë, transmeton Shekulli.

Më sipër shihni 12 këshillat të cilët do ju ndihmojnë shumë. /albeu.com/
Shtuar më 15/04/2013, ora 15:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori