Skype vjen për klientët e Linux Alpha
Microsoft javën e kaluar ka prezantuar një Skype të ri për klientët e Linux Alpha. Bazuar në WebRTC, ai përdor të ashtuquajturën arkitektura e ardhshme e Microsoft dhe lejon përdoruesit të shpërndajnë dokumenta, foto, video dhe emocione të reja.

Skype për Linux Alpha është testuar në versionet e mëposhtme të Linux:

Fedora 23
Ubuntu Gnome 16.04
Ubuntu 16.04

OpenSuse KDE 13.2
Debian 8.5
OpenSuse Leap 42.1 KDE

Ai është testuar gjithashtu edhe në mjedise të tjera të desktop si: Gnome, Unity, Mate, Cinnamon and KDE. /albeu.com/
Shtuar më 01/09/2016, ora 09:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori