999 rezultate për

zyrtareve

Përfshirja e zyrtarëve në blerjen e votave, kodi penal parashikon deri në 3 vjet burg (FOTO LAJM) Kodi Penal parashikon dënime të ashpra për zyrtarët e administratës shtetërore që përfshihen në fushata elektorale. S
Arrestimet e zyrtarëve të PD-së, Basha në konferencë për shtyp (VIDEO) Lulëzim Basha ka reaguar ndaj arrestimeve të zyrtarëve të PD-së. Kreu demokrat deklaroi se se Leshaj dhe është vënë
Kosovë, populli i varfër, udhëheqësit milionera Deklarimi i pasurisë së zyrtarëve të lartë publikë në Kosovë, procedurë kjo e rregullt vjetore, ka dëshmuar edhe njëherë
PLAS NË VERI/ Momenti kur serbët gjuajnë me armë ndaj policisë (VIDEO) Me urdhër të Prokurorit të shtetit është duke u zhvilluar një aksion i madh i Policisë së Kosovës, në komunat veriore ku
O'Connell: Politikanët e korruptuar dhe kriminelë nuk do të hyjnë në Britani (FOTO LAJM) Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell ka shkruar se zyrtarëve të korruptuar kosovarë do t’iu ndalo
Rama u ndërpret pyetjet gazetarëve para zyrtarëve të BE, mbyllet konferenca Kryeministri Edi Rama nuk i ka lejuar gazetarët që të pyesin zyrtarët e BE në ceremoninë për prezantimin e operacionit t
Përleshja e zyrtarëve të LDK-së nuk u raportua në polici (VIDEO) Përleshja fizike që ndodhi mes mbështetësve të Safet Kamberit dhe Faton Pecit, të dy kandidatë për kryetar të degës së L
Hoxhaj reagon pas ndalimit të dy zyrtarëve të qeverisë së Kosovës në Serbi Zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj ka reaguar pas ndalimit të dy zyrtarëve serb të Qeverisë së Kosovës ne pikën
Hajdarmataj akuza të rënda ndaj Markut: Ke shkatërruar dosje të zyrtarëve Në analizën vjetore të punës të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, ish-drejtuesi i Krimeve të Rënda Besim Hajdarmataj ka r
Mickoski reagon për arrestimin e tre zyrtarëve të VMRO-DPMNE “Arresto, mund të porositësh edhe vrasje, por një gjë ta dish, nuk do të frikësohemi”, kështu ka reaguar lideri i VMRO-D
170 politikanëve dhe biznesmenëve shqiptarë iu refuzohet viza amerikane, flet ambasada Korrupsioni ka penalizuar dhjetera zyrtarë të lartë të administratës shtetërore nga udhëtimi drejt shteteve të bashkuara
Furtunë arrestimesh në Ministrinë e Drejtësisë, pranga 4 zyrtarëve Pas një hetimi të gjatë në lidhje me procedurat e tenderimit në Ministrinë e Drejtësisë, ku një prej tyre ishte edhe ska
Para syve të të gjithëve grushtohen fëmijët e zyrtarëve të PDK-së (VIDEO) Në një tubim të mbajtur në Istog, nga dega e PDK-së në këtë komunë ka ndodhur një përleshje fizike. Rreth orës 18:30
Me 62 vota për miratohet projektligji për Zyrtarët Publik Me 62 vota, Kuvendi i Kosovës ka votuar Projektligjin për zyrtarët publik, i cili kishte gjithsejtë 95 amendamente, rapo
Policia në këtë vend të botës nuk qesh kurrë Zyrtarëve policorë në Aeroportin e Indisë u është kërkuar të qeshin më pak. Ky vendim është marrë duke u arsyetuar se at
A ka Balili video hot të kryeministrit dhe zyrtarëve të lartë? Paralajmërimi i fortë i gazetarit Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka zhvilluar një intervistë ekskluzive me Kelmend Balilin, të shumëkërkuarin e drejtë
Do kryenin sulme terroriste, Irani reagon ashpër për debimin e dy zyrtarëve nga Shqipëria Disa ditë më parë Shqipëria, ka dëbuar ambasadorin e Iranit së bashku me drejtorin e shërbimeve inteligjentë të ambasadë
Ministri reagon pasi ja arrestuan dy punonjës Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka reaguar pas arrestimit të dy zyrtarëve të këtij dikasteri qeveritar nga Policia
Policëve në këtë vend të botës, iu ndalohet të buzëqeshin më shumë seç duhet Zyrtarëve policorë në Aeroportin e Indisë u është kërkuar të qeshin më pak. Ky vendim është marrë duke u arsyetuar se at
Bëhet nami në Kosovë, prokurorë, gjyqtarë dhe ambasadorë në hetime Prokuroritë themelore në vend po i hetojnë mbi 60 raste për mosdeklarim ose për deklarim të rremë të pasurisë së zyrtarë