999 rezultate për

zyres

​Selmanaj takim virtual me ambasadorët e BE-së, sjell në vëmendje çështjen e vizave Zëvendëskryeministrit Driton Selmanaj sot ka zhvilluar një takim virtual me shefin e Zyrës së BE-së në Kosovë, Ambasador
Hoti pozitiv: Kosova nuk ka mbetur mbrapa me hapat drejt BE-së Kryeministri Avdullah Hoti në seancën e sotme plenare ka thënë se Kosova nuk ka mbetur mbrapa në procesin integrues në B
Revoltim para zyrës së veteranëve, protestuesit sulmojnë Policinë e EULEX-it Policia e EULEX-it ka zhvilluar sot një aksion brenda zyrave të Organizatës së Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimta
Hedhja në erë e zyrës së përbashkët, tensionohen marrëdhëniet mes dy Koreve Koreja e Verit hodhi në erë zyrën e përbashkët të ndërlidhjes midis dy Koreve dhe po kërcënon edhe me anulimin zyrtar të
4 rregulla të arta si të punosh rehat nga shtëpia Të jesh një punonjës produktiv në ditë të pasigurta është e vështirë. Në internet ka pafund artikuj me sugjerime interes
4 rregulla të arta si të punosh rehat nga shtëpia Të jesh një punonjës produktiv në ditë të pasigurta është e vështirë. Në internet ka pafund artikuj me sugjerime interes
Drejtoresha tha se nxënësja është shtatzënë, reagon Zyra Arsimore "Drejtuesja e Zyrës Arsimore, me fjalën “vajzë” i referohej mësueses shtatzënë, dhe jo nxënëses e cila u shoqërua me aut
I vunë arkivol Kurtit para zyrës, lirohen aktivistët Aktivistët që i vunë funeral përballë zyrës së Kurtit, janë liruar. Policia e Kosovës ka njoftuar se katër aktivistët
E RËNDË/ Kurtit i vendosin arkivol para zyrës (FOTO LAJM) Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit i është vendosur një arkivol para zyrës së qeverisë, raporton Gazeta Express.
Zbulohet dita kur do të vijë ambasadorja e re e SHBA në Tiranë Ambasadorja e re e SHBA në Shqipëri, Yuri Kim do të marrë detyrën zyrtarisht më 30 janar në orën 5:30 të pasdites së asa
Zbulohet ana e errët e serbit që bleu tre traktorë për familjet në Kosovë Dhurimi i traktorëve për tri familje serbe në disa komuna kosovare ishte bërë lajm. Por ky aksion i Zyrës së Serbisë për
Zëri Amerikës: Fatos Tushe u plagos për para Kryetari i Bashkisë së Lushnjes Fatos Tushe dhe sekretarja e tij Erisa Qalliu mbetën sot të plagosur si pasojë e shpërth
Zyrtare nga Senati, kush është ambasadorja e re e SHBA në Shqipëri Yuri Kim është konfirmuar nga Senati amerikan si ambasadore të SHBA në Shqipëri. Yuri Kim është gruaja e parë korean
I bëri "kërdinë" zyrës dhe vodhi 8 biçikleta, procedohet durrsaku Finalizohet operacioni policor i koduar "Stacioni", për zbardhjen e vjedhjeve të pronës, ndodhur muajt e fundit në qytet
Veshjet e zyrës që nuk duhet të mungojnë në garderobën tuaj (FOTO LAJM) Veshja për zyrë mund të bëhet pak sfiduese në temperature përvëluese. Ndonjëherë gjendesh përballë dy problemeve: vapës
Arrestohet ish-kreu i zyrës së Urbanistikës Policia e Tiranës me urdhër të Prokurorisë së Tiranës ka arrestuar në orët e fundit ish-kreun e zyrës së Urbanistikës në
S'ka tualete publike, një person urinon para ndërtesës të bashkisë Kryeqyteti i Kosovës vazhdon të përballet me mungesë të WC-ve publike. Gjethet e pranverës nuk ia mbuluan pamjen një
Rama flet për muze rakie, ndërsa mijëra qytetarë janë para zyrës së tij Ndërsa para zyrës së tij në kryeqytet opozita proteston, kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të jetë në Berat në një takim
Gjykata fton në Hagë nënkryetarin e AAK-së (FOTO LAJM) Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Blerim Kuçi, ka marrë ftesën për t’u paraqitur pranë Zyrës së Prokurori
HARTA/ Masat e rrepta, policia nuk do të lejojë rrethimin e zyrës së Ramës Policia ka shtuar shumë masat tek Kryeministria pak minuta para nisjes së protestës së opozitës. Përveç informacioneve s