999 rezultate për

zyrat

Edhe Kavaja me zyrë të re pune Shoqata BiznesAlbania dhe Ministria e Punës inauguruan sot Zyrën e Punës në Kavajë. Në këtë ceremoni mori pjesë edhe kry
Fotografia e Gruevskit mbahet në zyrat shtetërore Meqënëse në Maqedoni mungon një ligj i cili orienton për vendosjen e fotografive të personaliteteve shtetërore apo histo
Mirditë, vidhen zyrat e komunës Kaçinar Një sasi parash dhe disa dokumenta janë grabitur në zyrat e komunës Kaçinar në rrethin e Mirditës. Mësohet se hajdutët k
Jakupi: Nënshkrimet për kandidat të pavarur nisën me probleme Nënkryetari i Komisionit shtetëror zgjedhor në Maqedoni Subhi Jakupi, deklaroi sot se nuk janë hapur të gjitha zyrat kom
Shtresa e borës në SHBA shkon deri në 50 centimetër Reshjet e dëborës mbi zonën lindore dhe jugore të SHBA-së po rëndojnë akoma më shumë situatën e krijuar, pasi trashësia
Zyrat e Punës të Berishës dhe Ramës (FOTO-LAJM) Ish-kryeministri, Sali Berisha akuzon pasardhësin e tij Edi Rama se po shet si arritje të qeverisë së tij ngritjen e Zyr
Parlamenti, tashmë me laptopë dhe iPad-ë Kompjuterët e shumëpërfolur të vendosur në sallën e Parlamentit do të largohen nga aty, për t’u shërbyer deputetëve në z
Plaçkitje në zyrat e Postës së Kosovës Posta e Kosovës, ka shprehur shqetësimin për rastet në rritje të plaçkitjeve të Zyrave Postare, veçanërisht në qytetin e
Ja selia e re e Milanit (VIDEO) Hyjmë në selinë e re të Milan në rrugën Aldo Rossi në Milano. Falë një reportazhi të realizuar sot nga Sportmediaset dhe
PD kërkon anulimin e zgjedhjeve në Korçë Partia Demokratike ka reaguar ndaj pamjeve të transmetuara nga emisioni investigativ “Fiks Fare”, ku tregohej se si stud
Skandal në zyrat e ILDKP, Xhuka kërkon mbrojtje nga policia Kryetarja e Inspektoratit të Lartë të Deklarimit të Pasurive, Zana Xhuka, ka reaguar dje pas kallëzimit penal në Prokuro
Braçe: Ministrat në largim po zhvasin zyrat e shtetit Deputeti i PS-së Erion Braçe ka akuzuar qeverinë në ikje për bastisje të zyrave të shtetit. Përmes një postimi në Facebo
Topi: Veprimi qeverisë i drejtë, Topalli hoqi portretin tim nga zyra Ish-Presidenti, Bamir Topi e cilëson si të drejtë vendimin e qeverisë Rama për të vendosur në në zyrat e administratës p
Zyrat që çdo punonjës do dëshironte të punonte (FOTO-LAJM) Të punosh në zyrë sot është e lodhshme. Por disa kompani shpenzojnë shuma të konsiderushme parash për ti krijuar punonjë
Tërmet në Kinë, punonjësit braktisin zyrat (VIDEO) Një termet 5.1 i shkalles Rihter goditi qarkun e Tianshin në rajonin e Xinjiang në Kinë. Sic e shihni edhe në videon më
Berisha urdhëron stafin e tij të lirojë zyrat e kryeministrisë Kryeministri Sali Berisha përmes një urdhri të brendshëm lëshuar disa ditë më parë kërkon stafit politik në datën 31 gus
Pukë, banoret në protestë për ujin Një kompani Hidrocentralesh po shfrytëzon ujin në Trun të Pukës, për këtë arsye banorët e këtij fshati kanë protestuar p
A është shuar vërtetë MUP-i serb në veri? Policia e Kosovës ka njoftuar se Serbia i ka mbyllur te gjitha zyrat e Ministrisë së Punëve të Brendshme të Serbisë në v
Mbyllen zyrat e MUP-it serb në veri, pritet edhe shuarja e "Mbrojtjes Civile" Mbyllen zyrat e MUP-it serb, pritet edhe shuarja e `Mbrojtjes Civile` Veprimtaria ilegale e MUP-it serb po vjen duke
Mbyllen zyrat serbe në veri Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Kosovës në Prishtinë njofton se të gjitha zyrat e Ministrisë së Punëve të Brendsh