999 rezultate për

zvogelimin

Armatoset edhe Italia, blen super avionët amerikan Ministrja italiane e Mbrojtjes, Elisabetta Trenta njoftoi se Italia nuk do të blejë asnjë F35 tjetër, avionë luftarakë q
KQZ konfirmon zvogëlimin e diferencës mes Abrashit dhe Ahmetit Komisioni Qendror Zgjedhor ka njoftuar se është bërë një gabim teknik gjatë futjes së të dhënave në rezultatet prelimina
Pacolli kërkon zvogëlimin e numrit të ministrive Presidenti i Aleancës Kosova e Re (AKR), njëherësh edhe deputet i Kuvendit të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka uruar kryemin
Bugajski: Maqedonia në NATO, sjell zvogëlimin e ndikimit rus në Ballkan "Integrimi i Maqedonisë në NATO dhe BE, do të sillte zvogëlimin e ndikimit rus në Ballkan", ka thënë Janusz Bugajski.
Thaçi propozon zvogëlimin e numrit të deputetëve në Kuvend Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka nisur takimi me përfaqësuesit e subjekteve politike për të diskutuar për reformën
Maqedoni/ Masat për zvogëlimin e papunësisë po japin rezultate Ministri i Financave Kiril Minovski në debatin e mbrëmshëm në Nova Tv theksoi që masat operative për punësi, projektet ‘
Çiljeta i'a hedh paq, ja si duket pasi ka hequr fashat e operacionit (VIDEO) Zvogëlimi i gjoksit të Çiljetës pati një jehonë të madhe kur përpos komenteve në Istagramin e saj, shpërthyen edhe media
Lamtumirë gjoksit të Çiljetës, drejt Italisë për ndërhyrjen Më herët Çiljeta Xhilaga e ka shprehur dëshirën për t'iu nënshtruar kirurgjisë për zvogëlimin e gjoksit. Tashmë dësh
Rëndësia e konsumimit të luleshtrydhes Lulështrydhja është një frut i cili na ndihmon për një shëndet të mirë të enëve të gjakut de për eleminimin e kolesterol
Stema, Llalla: S’kemi përse të habitemi, BDI ka votuar edhe ligjin për zvogëlimin e flamurit kombëtar Për opinionistët tashmë nuk është habi sepse gjithçka mund të pritet nga BDI, BDI ka votuar ligjin për zvogëlimin e flam
Luftoni kancerin me qepë Është vërtetuar tashmë se qepa na mbron kundër kancerit, ndonëse shpesh e kemi problem ta konsumjmë për shkak të aromës
Fasulja ndikon në trurin dhe lëkurën tonë Të gjithë ju të cilët turreni pas dietave dhe nuk e përballoni dot urinë për ushqime të ndryshme, do të bëni mirë të kon
Vulin: Serbia kundërshton zvogëlimin e KFOR-it dhe EULEX-it Zyrtarët kosovarë janë shprehur për zvogëlimin e kopetencave të misionit EULEX, dhe zvogëlimin e tij. Ndërsa zyrtarët e
Putin: Propozimi i Obamës jo serioz Presidenti i Rusisë Vladimir Putin i është përgjjigjur propozimit të homologut të tij amerikan Barack Obamës për zvogël
Rritja e prodhimit, konkurrencës dhe punësimi prioritete kryesore Ministri i Ekonomisë Valon Saraçini ka thënë se në qeverisjen e tyre të ardhshme do të orientohen ndaj rritjes së konkur
BE përshëndet vendimin për zvogëlimin e ndotjes nga termocentralet Zyra e BE-së ka përshëndetur veprimet e Korporatës Energjetike të Kosovës për zvogëlimin e ndotjes së shkaktuar nga term