999 rezultate për

zvicres

Danimarka fitore jetike përballë Zvicrës Ekipi kombëtar i Danimarkës ka arritur t’i marrë tri pikët nga ndeshja kundër Zvicrës, pas fitores 1:0 me golin e shënua
Xhaka nuk do të jetë kapiten i Zvicrës përballë Danimarkës Mesfushori me prejardhje nga Kosova, Granit Xhaka, do të jetë titullar në ndeshjen e sotshme të Kombëtares së Zvicrës ku
Njihuni me 24-vjeçari shqiptar i cili garon për një vend në Parlamentin e Zvicrës Eduart Muqaj është një emër aspak i njohur për publikun shqiptar, por synimet e 24-vjeçarit janë tej mase të larta, dhe
Ylli shqiptar i Zvicrës bëhet baba për herë të parë (FOTO LAJM) Futbollisti i njohur shqiptar Granit Xhaka ka mirëpritur sot një fëmijë në familjen e tij. Vajza e xhaxhait të tij, A
Këndohet "Xhamadani vija vija" në ushtrinë e Zvicrës, por veprimi quhet skandal (VIDEO) Një video që ka qarkulluar në rrjetet sociale në Zvicër, është shëndrruar në një lloj skandali. Gjatë një udhëtimi me
Yjet shqiptarë të Zvicrës vizitojnë Kosovën në Hotel Kosova sonte do të ketë tifozë pranë vetes si mysafire e Anglisë, në ndeshjen që zhvillohet prej orës 20:45. Mirëpo, "Da
Fansat e Zvicrës reagojnë pasi Shaqiri nuk pranoi të luante për kombëtaren Vendimi i Xherdan Shaqirit për të mos e pranuan ftesën e Kombëtares së Zvicrës për ndeshjet e shtatorit, në mënyrë që të
Tifozët e Zvezdës sulmojnë shqiptarët në qytetin Bern të Zvicrës (VIDEO) Tifozët e klubit serb Crvena Zvezda kanë sulmuar shqiptarët në qytetin Bern të Zvicrës, ku ata ishin mbledhur për të për
Tjetër shqiptar tek Lazio, Igli Tare "rrëmben" 17-vjeçarin që luan për Zvicrën Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare ka afruar një tjetër shqiptar tek skuadra e “Shqiponjave”. Skuadra ka arritur ma
Mes lotëve dhe dhimbjes, Florijana përcillet për në banesën e fundit Ceremonia lamtumirëse e ndarjes nga Florijana Ismaili – futbollistes shqiptare së Kombëtares së Zvicrës, që humbi jetën
Zhduket në një liqen në Itali futbollistja shqiptare e Zvicrës, Floriana Ismaili Futbollistja Floriana Ismaili, pjesëtare e Kombëtares Zvicerane të Futbollit nga e shtuna konsiderohet e humbur në Liqen
Flet shoku i turkut që u vra në aksident në Kosovë Në orët e para të mëngjesit të së shtunës, si pasojë e një aksidenti të trafikut që ndodhi në magjistralen Prishtinë-Fer
Xhaka: Jam i lumtur në Zvicër, nuk mund të luaj për Kosovën Mesfushori i Kombëtares së Zvicrës, njëherësh edhe lojtar i gjigantit anglez, Arsenal, me prejardhje nga Kosova, Granit
Portugali-Holandë, finalja e parë e kompeticionit të ri, Nations League Portugalia dhe Holanda do të luftojnë për titullin trofeun e Ligës së Kombeve, garës inauguruese të UEFA-s, në finalen e
Spektakolar Ronaldo, Portugalia zhbllokon ndeshjen ndaj Zvicrës (VIDEO) Portugalia ka arritur të zhbllokojë ndeshjen përballë Zvicrës fal një super goli nga kapiteni Cristiano Roanaldo në minu
Partia zviceriane: Kosova vend i korruptuar që udhëhiqet nga klanet Sot Këshilli Kombëtar i Zvicrës ka votuar pro marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Zvicrës për pensionet, e cila ishte ndër
Loredana ende vazhdon të bëjë bujë në Zvicër, pyetet edhe një ministër kosovar Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka gjatë qëndrimit të tij në Zvicër ka dhënë dy intervistave për mediumet zv
Vjen goditja tjetër për Loredanën pas padisë për 900 mijë franga Reperja kosovare Loredana Zefi, po akuzohet nga një çift zviceran nga Valais se ua zhvati përmes mashtrimit 900 mijë fra
Mediat e Zvicrës nuk i ndahen Loredanës: Komenti pas videos me para dhe luks (VIDEO) Media zviverjane "20min.ch" që i ka kushtuar një shkrim të gjatë historisë së mashtrimit për të cilën akuzohet reperja
Menaxhon energjinë e 1 800 ndërtesave në Zvicër, njihni shqiptarin që na bën krenar Bashkim Dyla sot është inxhinier i energjisë shumë i respektuar në Bazel të Zvicrës. Ai ka ardhur me një rrëfim interesa