999 rezultate për

zvicra

Vrasja e katërfishtë në Kosovë: Familjarët kanë ardhur nga Zvicra për pushime Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kësaj së mërkure në fshatin Pozharan të Vitisë. Sipas dyshimeve, një burrë
Arrestohet emigranti nga Zvicra që rrahu gazetarin Valon Syla Gazetari dhe publicisti, Valon Syla, ka njoftuar se personi i cili e ka sulmuar gjatë ditës së sotme në Prishtinë, është
Iu bashkua ISIS-it kur ishte 15 vjeçe, vendimi që ka marrë Zvicra për vajzën shqiptare Në vitin 2014, vajza nga Winterthuri kishte udhëtuar me vëllain e saj atëherë 16-vjeçar në territorin e milicisë terrori
I preu kokën gjyshes dhe e mori me vete në aeroport, Zvicra merr vendimin për shqiptarin Një ngjarje e rëndë që tronditi Zvicrën në vitin 2018 ku një shqiptar nga Maqedonia e Veriut vrau gjyshen e tij dhe më p
COVID-19/ Nuk ka më vende në terapi intensive, mjekëve u duhet të zgjedhin kush do të jetojë Zvicra po kalon ditë të vështira për shkak të valës së COVID-19 që ka pushtuar vendin. Zvicra ka njoftuar se 876 vend
Zvicra zhbllokon rezultatin përballë Spanjës (VIDEO) Zvicra ka arritur të kalojë në avantazh përballë Spanjës. Për vendasit topin në rrjetë e ka dërguar, Freuler në minut
Zvicra regjistron mbi 10 mijë raste të reja me koronavirus Numri i të infektuarve me koronavirus në Zvicër dhe Lihtenshtajn u rrit me 10.128, në 202,504 pacientë, ndërsa 62 pacien
COVID-19/ Zvicra merr vendimin ekstrem: Nëse mbushen spitalet, nuk do pranojë persona mbi 85 vjeç Në të gjithë botën, ka nisur një valë e dytë COVID-19 me shifra shqetësuese. Ndërkohë që shumë vende po mendojnë të
E vetmja në botë, njihuni me macen unike nga Zvicra (FOTO LAJM) Macja me emrin Xherdan, nga Ruti në Zvicër është e mbuluar me rrudha nga koka te këmbët. Por pamja e saj unike, sikur të
Tentoi të mbyste dy persona në një klinikë, shqiptarja dënohet me burg dhe dëbohet nga Zvicra Një shqiptare vetëm 21 vjeçe ka tentuar të mbysë dy pacientë në klinika psikiatrike. Këtë e ka bërë në mënyrë që të tran
Ukraina mposht Spanjën, Gjermania bllokohet mes spektaklit nga Zvicra (VIDEO) U luajtën mbrëmjen e sotme 5 sfidat e vlefshme për Ligën e Kombeve, ku nuk mungoi spektakli dhe surprizat. Ukraina e
Ndryshimi i orës në tetor, Zvicra edhe këtë vit, do lëvizë akrepat Edhe pse thuhej se shumë shpejt pritet se ora do të qëndrojë e njëjta, duket se edhe në këtë vit ndryshimi i orës do të
Nga Zvicra në Spanjë, Shumaker vijon rehabilitimin në ish-vilën e Florentino Perezit Mikael Shumaker është transferuar nga shtëpia e tij në Zvicër në Majorka të Spanjës. 7 herë kampioni i botës në Form
Më në fund! Lajm i mirë nga Zvicra për qytetarët nga Kosova Zvicra ka marrë vendim që Kosovën ta largojë nga lista e zezë, duke hequr karantimin për qytetarët që kthehen në shtetin
"Zvicra bën presion mbi një nënë beqare", Loredana rrëfen periudhën më të vështirë (VIDEO) Loredana u zhduk papritur nga rrjetet sociale dhe pas këtij vendimi pati një arsye të fortë. Reperja ka përgatitur një a
Spanja "poker" Ukrainës, Gjermania bllokohet nga Zvicra (VIDEO) Janë mbyllur para pak minutash 5 ndeshjet e Ligës së Kombeve, të cilat startuan në orën 20:45.uefa liga e kombeve Spa
Zvicra vendos karantinë për Shqipërinë Zvicra shton Shqipërinë në vendet me karantinë të detyrueshme, nëse hyn në territorin e saj. Qeveria zvicerane ka për
Lajm i keq! Rrezikshmëri e lartë, Zvicra vendos karantinën për shqiptarët Zvicra ka përditësuar listën e vendeve, qytetarët e të cilëve do të detyrohen të vetëizolohen nëse hynë në territorin e
Erdhi për plazh në Durrës, pushuesit nga Zvicra i grabisin makinën luksoze dhe mijëra franga Policia e Durrës ka vënë në pranga tre persona të cilët akuzohen se nën kërcënimin e armës, i kanw grabitur automjetin l
Deputetja e famshme e "kërpëratës"godet sërish e gazetari vë duart në kokë nga përgjigja (VIDEO) Ditën e sotme në orën 10:00 u zhvillua mbledhja e rradhës parlamentare ku u miratuan ndryshimet Kushtetuese. Dhe pse