999 rezultate për

zvicerane

A ka më trupa? Ekipet zvicerane dhe italiane vazhdojnë kërkimet në Durrës Një bilanc tragjik, 49 viktima dhe mbi 700 të lënduar janë shkaktuar si pasojë e tërmetit apokaliptik që shkundi Shqipër
Kështu i shpenzojnë pagat familjet zvicerane Të ardhurat përbëhen nga pagat (6,320 CHF; 64%), të ardhurat e pavarura (CHF 984; 10%), të ardhurat nga investimet (CHF
Gazeta zvicerane: Kosovarët dikur laheshin në lum, tani mund të kualifikohen në kampionatin evropian Gazeta e njohur zvicerane ‘Neue Zürcher Zeitung’, i ka kushtuar artikull të veçantë Kombëtares së Kosovës në futboll.
Kush është "bosi i madh" nga Tuzi, që drejton rrjetin botëror të trafikut me avionë privatë! Mediet zvicerane shkruajnë se është arrestuar “bosi i madh” i kokainës, që drejtonte rrjetin botëror të trafikut. Bëhet
1000 topa të humbur, njihuni me historinë e pazakontë të klubit nga Alpet Zvicerane Një klub amator i futbollit nga Alpet Zvicerane luan në një vend mjaft unik. FC Gspon nga Liga e Maleve të Zvicrës i
Zvicra shet edhe ajrin! Edhe pse ka marrë çmimin për "transportin më absurd", ajri i pastër nga Alpet zvicerane dërgohet kryesisht në Azi, rreth
Tifozët e Zvezdës sulmojnë shqiptarët në qytetin Bern të Zvicrës (VIDEO) Tifozët e klubit serb Crvena Zvezda kanë sulmuar shqiptarët në qytetin Bern të Zvicrës, ku ata ishin mbledhur për të për
Therri 7 vjeçarin shqiptar, e moshuara zvicerane ankohet në Gjykatën Federale Një grua zvicerane 75 vjeçe, më 21 mars të këtij viti ka vrarë vogëlushin 7-vjeçar, shqiptar me prejardhje nga Kosova, I
KUSHTET/ Kështu mund të bëni tuaj pasaportën zvicerane Shqiptarët ndodhen kudo anë e mbanë bptës. Të shumë janë edhe ata shqiptarë që jetojnë në Zvicër dhe disponojnë pasaport
Nuk e ndal as prokuroria zvicerane, Loredana Zefi së shpejti në Kosovë Reperja Loredana Zefi ka publikuar datat e koncerteve që do të performojë këtë verë. Edhe pse ajo është akuzuar për z
Kush është Florijana Ismaili që u zhduk në Itali? Gazeta e madhe zvicerane shkruan për shqiptaren Lojtarja e Young Boysit, Florijana Ismaili u zhduk pasditen e së shtunës në liqenin Como në Lombardi të Italisë. Në p
Zhduket në një liqen në Itali futbollistja shqiptare e Zvicrës, Floriana Ismaili Futbollistja Floriana Ismaili, pjesëtare e Kombëtares Zvicerane të Futbollit nga e shtuna konsiderohet e humbur në Liqen
Përleshje masive, tre kosovarë bëjnë për spital katër zviceranë Një përleshje masive ka ndodhur në St.Gallen gjatë ditës së djeshme, ku të përfshirë ishin tre kosovarë. Në zonën "Br
I dënuar 73 herë, vëllai i Loredanës njihet edhe si boss i drogës në Zvicër Familja Zefi në Zvicër është duke u njohur si një familje “problematike” përveç reperes Loredana Zefi e cila ka zhvatur
Sa rrezikon Loredana nëse shpallet fajtore për akuzat në Zvicër Raperja kosovare Loredana Zefi po akuzohet se ka përvetësuar nga një çift zviceran nga Valais rreth 700,000 franga. Gaz
Zvicerjania reagon ashpër pas të qeshurave dhe deklaratës së Loredanës Petra ka thënë se nuk mundi ta shikojë konferencën deri në fund. Loredana Zefi ditën e sotme mbajti konferencë për me
Gazeta zvicerane krahason bishën e Ronaldos me të Shaqirit (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo kur bëhet fjalë për makina të reja ai është i pari. "Daily Mail" shkruan se portugezi e ka blerë n
Po i iknin policisë, arrestohen dy shqiptarë në Zvicër Dy shtetas të Kosovës janë arrestuar nga policia zvicerane, pasi tentuan të ikin gjatë një ndalese, njofton Policia.
Ndaloi për të ndihmuar dikë, shqiptari gjen vdekjen në rrugë Një aksident tragjik ka ndodhur në autostradën zvicerane A1 në Oberbüren SG. Mësohet se një i ri shqiptar nga Maqedonia
E përplas makina, vdes 24-vjeçari në Zvicër Një 24-vjeçar nga Maqedonia e Veriut, emri i të cilit nuk bëhet me dije ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti të ndo