999 rezultate për

zviceran

Një në pesë zviceran nuk beson se ekziston koronavirusi Pavarësisht mijëra infeksione në të gjithë vendin, skepticizmi për koronavirusin po rritet në Zvicër. Një nga problem
Gazeta zvicerane alarmon: Rastet e COVID-19 po rriten në mënyrë rapide në Kosovë, kjo është problem për Zvicrën Gazeta e njohur zviceriane Blick ka shkruar sot për numrin e shtuar të personave të prekur me koronavirus në Kosovë.
Kapet dyshja në Morinë, tentuan të kalonin jashtë mijëra franga zvicerane Policia e Kukësit, në bashkëpunim atë Kufitare në Morinë, parandaluan dhe goditën një rast të tentativës për transfertë
Zvicra kufizon hyrjen e turistëve, mbeten jashtë edhe qytetarët nga Maqedonia e Kosova Udhëtarët që shkojnë në Zvicër nga 29 vende do të duhet të regjistrohen pranë autoriteteve më 6 korrik dhe të shkojnë në
Mashtruan bankat dhe morën mijëra franga, arrestohen 4 shqiptarë Autoritetet zvicerane ka hartuar një politikë që të lëshohen kredi pa interes për bizneset që kanë pësuar dëme nga situa
Policia zvicerane kërkon personin që ka lënë arin në tren Në vjeshtë të vitit të kaluar, një person kishte lënë një sasi ari në tren. Policia zvicerane ende po e kërkon autorin e
Lorik Cana drejtor sportiv i skuadrës së njohur? Lorik Cana mund të marrë një post të rëndësishëm në futboll. Sipas medias zvicerane “Le Matin”, ish-kapiteni legjendar i
E rëndë, 4 shqiptare rrëmbejnë zviceranen, e torturojnë dhe poshtërojnë Katër shqiptare nga Kosova janë përfshirë në një skandal në Zvicër duke rrëmbyer, dhunuar dhe abuzuar një kolegen e tyre
Sion bën prapakthehu për Lenjanin, shqiptari do të vazhdojë karrierën me klubin zviceran Ermir Lenjani do të vazhdojë karrierën e tij me klubin e Sionit në Zvicër. Futbollisti i Kombëtares shqiptare për një
Koronavirusi bën kërdinë te klubi zviceran, presidenti u prish kontratën 2 futbollistëve shqiptarë dhe 6 lojtarëve të tjerë Koronavirusi po bën kërdinë te Sioni. Kjo nuk ka të bëjë me gjendjen shëndetësore të lojtarëve por gjendjen financiare t
ZYRTARE/ Shteti europian pezullon futbollin deri në 23 mars për shkak të koronavirusit (FOTO LAJM) Liga e futbollit zviceran vendosi ditën e sotme të shtynte kampionatin deri në datën 23 mars për shkak të përhapjes së k
Test argëtues! A mund ta gjeni modelen e zhveshur në këto fotografi? (FOTO LAJM) Artisti zviceran Filippo Ioco udhëton nëpër botë për të krijuar artin e tij. Ai ka qenë në Puerto Rico, Itali dhe Kal
Test argëtues! A mund ta gjeni modelen e zhveshur në këto fotografi? (FOTO LAJM) Artisti zviceran Filippo Ioco udhëton nëpër botë për të krijuar artin e tij. Ai ka qenë në Puerto Rico, Itali dhe Kal
Katër qese me "të bardhë" për policin zviceran, jepet vendimi për këshilltarin socialist Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që të shkarkojë anëtarin e Këshillit Bashkiak të Kamzës, Mirush Dema, pasi ky
I ofroi 4 qese me "të bardhë" policit zviceran, prokuroria kërkon ndërprerjen e mandatit të këshilltarit socialist Prokuroria e Përgjithshme i ka kërkuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, që të ndërpresin mandatin e këshilltarit social
Zhegrova me një super gol i jep fitoren Baselit (VIDEO) Baseli ka shënuar fitore në ndeshjen miqësore kundër Steaua Bukuresht. Zviceranët fituan falë një goli të bukur të Ed
Ylli i Kosovës shkëlqen, shënon het-trick Ylli kosovar i FC Zurichut, Benjamin Kololli, ka shkëlqyer në fitoren 4:3 në ndeshjen miqësore kundër Hallescher, duke s
"Mos e përshkallëzoni", zbulohet faksi i koduar që Trump i çoi Iranit Eliminimi i gjeneralit Qassem Soleimani u vuri flkën tensioneve mes Iranit dhe Amerikës. Mund të themi se fika për një t
Zvicra dëbon babain e 5 fëmijëve për në Kosovë, familja mbetet atje Një shtetas i Kosovës me qëndrim në Kantonin St.Gallen, baba i pesë fëmijëve, me vendimin e Gjykatës Federale duhet të l
Shkelzen Gashi kthehet aty ku e nisi Shkëlzen Gashi do ta vazhdojë karrierën në futbollin zviceran. Sulmuesi kosovar i kishte dhënë fund eksperiencës së t