999 rezultate për

zvarritje

Basha reagon pas Yuri Kim: Çdo vonesë dhe zvarritje e GJK na mban larg BE-së Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratës së Yuri Kim për emërimet në Gjykatën Kushtetuese duke thënë se funk
S'ka më zvarritje pas aksidentit: Tani mund ta verifikoni shumë lehtë ç'po ndodh me dëmshpërblimin tuaj Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare ka ndërtuar regjistrin online të integruar për të gjitha dëmet e ndodhura për polica
Qytetarët të zhgënjyer me zvarritjet rreth formimit të Qeverisë Qytetarët shprehin zhgënjimin e tyre me zvarritjen e krijuar rreth formimit të Qeverisë së re të Kosovës. Përmes një
Skandal pas skandali, Fevziu tregon mallkimin e mandatit të dytë të Ramës Duket se Fevziu ka një ide të qartë në lidhje me dështimet dhe skandalet e njëpasnjëshme të qeverisë Rama 2. Sipas ti
Shkarkohen 46 zyrtarë në Hipotekë dhe tek ALUIZNI (VIDEO) Ministria e Drejtësisë ka vendosur shkarkimin e 46 zyrtarëve kryesisht në Hipoteka, por edhe në agjencinë e ALUIZNI-t.
Ivanov nuk e nënshkruan Ligjin për gjuhën shqipe, plani për zvarritje Presidenti Gjorgje Ivanov nuk do ta nënshkruajë Ligjin për gjuhët, që rregullon përdorimin zyrtar të gjuhës shqipe.
Zvarritjet politike rrezikojnë pensionet e veteranëve (VIDEO) Ish-ministrja e Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë, Hikmete Bajrami, ka thënëpër arbresh.info se mosformimi i qeveris
Xharra: Shpend Ahmeti po synon zvarritjen e ndërtimit të xhamisë së madhe Anëtarja e PDK-së, Arbana Xharra e ka bërë përgjegjës Shpend Ahmetin për vonesat që kanë të bëjnë me ndërtimin e Xhamisë
Rama: Shërbim konsullor online, i japim fund zvarritjeve dhe kostove të larta Kryeministri Rama ditën e sotme bëri thirrje se të gjithë shqiptarët që punojnë dhe jetojnë jashtë vendit mund të përdor
Analistët: Gjykata Speciale po mban peng riformatimin e Qeverisë Kanë kaluar mbi tre muaj që ku postet qeveritare të zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Punëve të Jashtme kanë mbetur
Basha-Sokol Ballës: Po flet më shumë se unë! (VIDEO) Kreu i PD­së, Lulzim Basha i ftuar në emisionin “TopStory” me moderatorin Sokol Ballën ka folur rreth letrës së kryemini
"Monstra", familjarët të zhgënjyer me zvarritjen e procesit Në një kohë kur avokatët janë në bisedime me LSDM-në, për të poseduar dëshmitë për montimin e rastit "Monstra", familjar
Ndryshim rrënjësor për Lindsay Lohan (FOTO LAJM) Lindsay Lohan po na dëshmon dita-ditës se ajo ka ndryshuar dhe pas realizimit me sukses të shërbimit komunitar. Ajo ësht
Naço kërkesë gjyqtarëve: Reduktoni në minimum zvarritjet e gjyqeve Ministri i Drejtësisë Nasip Naço i kërkoi sot gjyqtarëve të reduktojnë në minimum zvarritjet e proceseve gjyqësore. Sip
Zvarritjet e pritshme në zbatimin e marrëveshjes Pajtimi në parim për planin e zbatimit të marrëveshjes ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit nga zyrtarët qeveritarë në Koso
Dajti braktis sërish seancën, akuzon gjykatën për zvarritje të gjyqit Ka dështuar edhe seanca e sotme gjyqësore ndaj Dritan Dajtit, i akuzuar për vrasjen e kater punonjësve të policisë. Dajt
Kundershtari "përulet", Ronaldinho dhuron spektakël (VIDEO) "Përuljen" dhe respektin që mbrojtësi Joe Torrico ka treguar ndaj Ronaldinho-s në ndeshjen The Strongest- Atletico Minei
Ligji për Avokatët, masa disiplinore për zvarritjet e gjyqeve Çdo avokat që zvarrit proceset gjyqësore do të përballet më masa të rrepta që nisin nga gjoba në shumën nga 5 mijë deri
Dhënia e shtetësisë së Maqedonisë, me zvarritje Dhënia e shtetësisë së Maqedonisë vazhdon të paraqes problem për shumë qytetarë shqiptarë, të cilët ankohen për zgjatje
Gërdeci, Sequi: Progres raporti shpreh zvarritje të procesit “Bashkimi Europian e ka dënuar tragjedinë e Gërdecit. Mbetëm të shokuar në vitin 2008 nga ngjarja dhe viktimat e shumta.