999 rezultate për

zvarrĂ

13 metra i gjatë dhe i rëndë 1 ton, ky është gjarpri më i madh në botë Një ton dhe me gjatësi rreth 13 metra. Këto janë përmasat gjigande të gjarprit më të madh në bote, që sipas shkencëtarëv
Bleu manaferra në market, gruaja “çmendet” kur pa pakon çfarë kishte brenda Një grua në Basildon, Essex, ka mbetur e shokuar kur gjeti një zvarranik të “paftuar” tek manaferrat që sapo kishte bler
"Koha e zvarranikëve", ish-lojtari i Teutës ka një mesazh për Hallaçin (FOTO LAJM) Vazhdon të trazojë ende ambientin kukësian largimi i Rrahman Hallaçit. Reagime ka pasur nga të dyja palët, edhe nga Gjic
Shkon për të larë rrobat kur i del pitoni, reagimi i saj është i pabesueshëm (VIDEO) Çudirat nga Australia si duket nuk do të shterojnë kurrë. Një video e publikuar së fundmi tregon sesi një familje austra
Mbetën pa drita, por ajo që gjetën në kabinë i trembi të gjithë Mungesa e energjisë jo gjithmonë vjen për shkak të thatësirës. Në raste të veçanta fajtor mund të jetë edhe një zvarrani
Gjen në kopësht gjarpërin me dy koka (VIDEO) Problemi i dyfishtë... Një banorë në shtetin amerikan të Virxhinias mori një surprizë kur zbuloi një gjapër me dy koka n
Ka mustaqe dhe syze, ky gjarpër do t'ju largojë frikën nga zvarranikët Pa marrë parasysh se a ju pëlqejnë gjarpërinjtë apo jo, duhet ta pranoni se ky gjarpër duket me të vërtetë "cool". Gj
Hyn në shtëpi por sheh që ishte pushtuar nga 100 gjarpërinj (VIDEO) Banorët e një fshatin në Indi u përfshinë nga paniku pasi brenda një shtëpie gjetën rreth 100 gjarpërinj. Kobrat e vogla
Deputeti Hoti: Ata që i nënshtrohen Erdoganit janë zvarranikë Deputeti i PDK-së, Andin Hoti, duke folur për arrestimin e shtetasve turq dhe deportimin e tyre për në Turqi, tha se ata
Pas Ramës, Blushin e braktisin të gjithë: Jë zvarranik e s’bëhesh dot shqiponjë Partia e Ben Blushit LIBRA po kthehet në vëmendje të mediave jo për shkak të zhvillimeve politike por për shkak të skand
Temperaturat e larta sjellin me vete edhe zvarranikët në Tetovë (FOTO LAJM) Ngritja e temperaturave në këtë periudhë ka bërë që gjithnjë e më shumë të shtohen paraqitjet e gjarpërinjve në rajonin
Vrasin dhe çajnë gjarpërin, por ajo që ndodhi nuk pritej (FOTO LAJM) Në Nigeri banorët e një fshati vranë një gjarpër gjigant pasi dyshonin se kishte gëlltitur një viç, por ndryshe nga sa m
Maskimi perfekt i zvarranikut (VIDEO) Përmes videos ju do të shikoni se si një gjarpër arrin të maskohet në mënyrë të padallueshme. Ne shikojmë se si zvarrani
Breshka me fuqi të pabesueshme (VIDEO) Një biolog në Universitetin e Nju Jorkut, David Grouper përmes studimeve të tij të shumta ka bërë të mundur zbulimin e n
Kush nga ju do e bënte një veprim të tillë?! (VIDEO) Veprimi i këtij stërvitësi krokodilësh është aq i guximshëm saqë jo gjithkush do të ishtë në gjendje të provonte një sfi
Putini kontrollohet nga alienët? (FOTO LAJM) Presidenti rus Vladimir Putin është duke u kontrolluar nga një racë jashtëtokësorësh në hapësirë, ka thënë një këshillta
“Bashkëjetojnë” me zvarranikë Shtëpi duke u shembur, që sapo t’ua hedhësh shikimin të krijojnë përshtypjen se janë të braktisura me vite, fatkeqësisht
FRD jo forcë e djathtë, Topi: Berisha një zvarranik në politikë Në vijim të takimeve elektorale, kreu i FRD-së Bamir Topi është ndalur sot në lagjen e fëmijërisë së tij, tek zona e is
Topi: Berisha dhe Rama, zvarranikë para dhe luanë pas zgjedhjeve Kreu i Frymës së Re Demokratike Bamir Topi ka prezantuar strukturën e partisë në qytetin Beratit. Mbledhja ka nisur me n
Kishte 154 zvarranikë në shtëpinë e lëvizshme Autoritetet në Karolinën e Veriut thanë se ata zbuluan 154 zvarranikë, rreth 60 prej tyre të gjallë, nga një shtëpi e lë