999 rezultate për

zuara

Fotot më të bukura të realizuara gjatë pushimeve (FOTO LAJM) Tani që poafron vera, të gjithë po i mendojmë ditët e pushimit. Shumë mund të kenë bërë rezervimet muaj më parë e disa t
10 fotot "më të çmendura" të realizuara ndonjëherë (FOTO LAJM) Shumë njerëz janë të apasionuar pas fotove, por ka dhe nga ata të cilët në momente me miqtë apo në momente të sikletshme
Fotografitë më të çuditshme, a janë reale apo të improvizuara? Në epokën e smartfonëve dhe kamerave njerëzit po bëjnë fotografi të çdo momenti të jetës së tyre. Falë kësaj nxitjeje
Me reshje dhe vetëtima, mësoni motin për nesër (TABELA) Ashtu siç ka ndodhur edhe ditët e shkuara, edhe e nesërmja pritet të jetë sërish me mot të lagësht dhe reshje shiu në po
Flori Mumajesi sherr në mes të natës: Të gjitha të inçizuara...(FOTO LAJM) Këngëtari dhe kantautori, Flor Mumajesi, është një ndër emrat më të njohur të showbizit shqiptar dhe ndër më të ndjekuri
E rëndë në Itali, shqiptari përdhunon minorenen me aftësi të kufizuara Një shqiptar në Itali është arrestuar dhe do të dënohet pasi ka kryer një akt shumë të rëndë në Itali. ai akuzohet pë
Fotot e sponsorizuara të Dumës me Borchardt-in pushtojnë mediat e Tiranës (FOTO LAJM) Ish-deputetja demokrate Grida Duma ka patur një takim sot me ambasadorin e OSBE-së Bernd Borchardt duke ngallur kërshëri
Granit Xhaka me zemër të madhe, lumturon tifozin e vogël me aftësi të kufizuara (VIDEO) Granit Xhaka ka qenë mik me djaloshin e vogël që nga viti 2015, kur e shoqëroi atë në fushë, në ndeshjen e tij të parë s
Pse pijet me gaz dhe lëngjet e frutave shkaktojnë astmë Fëmijët që pinë lëng frutash me sheqer ose nënat e të cilëve pinë pije të gazuara gjatë shtatzënisë, kanë më shumë gjasa
Gazetari britanik paralajmëron edhe dy video kundër Kosovës Pas raportimit se gazetari britanik Graham Phillips do të shpallet person “non grata” në Kosovë, ka reaguar vetë britani
Komuniteti Mysliman në zgjedhje, dy kandidatura të zyrtarizuara për kreun Komuniteti Mysliman i Shqipërisë (KMSH), më 2 mars do të zgjedhë kryetarin e ri. Kreu aktual Skënder Brucaj do të kandid
Kejvina "shkatërron" Instagramin me setin e ri (FOTO LAJM) Kejvina Kthella ka tërhequr vëmendje me fotografitë e fundit të realizuara. Biondina, ka pozuar së fundmi vetëm me të
Shoku fundos shqiptarin: Hoqi pantallonat dhe e çuan në rërë Tre ditë pasi përdhunoi dhe hodhi në det studenten greke 21-vjeçare Eleni Topaludhi, shqiptari Aleksandër Luca është për
99% e personave me aftësi të kuzifuara janë të papunë Në Kosovë nuk po gjen zbatim Ligji për aftësim, riaftësim dhe punësim për personat me aftësi të kufizuara – Ligj ky i ci
Festat, kryebashkiaku shpërndan dhurata për fëmijët me aftësi të kufizuara dhe romë (FOTO LAJM) Festat e fundvitit dhe atmosfera e gëzueshme që ato ofrojnë kanë trokitur edhe për fëmijët me aftësi të kufizuara të ins
"Shteti nuk më dha bursë", rrefimi prekës i studentit me aftësi të kufizuara (VIDEO) Tre studentë me aftësi të kufizuara sollën në emisionin “Opinion” të vërtetën e hidhur të kushteve me të cilat ata përba
Nëse i kryqëzoni këmbët duhet të bëni kujdes Kjo mënyrë e zakonshme për t’u ulur vjen me shumë rreziqe shëndetësore. Me siguri se i kryqëzoni këmbët të paktën një h
PDK drejt ndarjes në Drenicë Ditë më parë i pari i komunës së Skenderajt Bekim Jashari e ka konfirmuar se shumë shpejt do të formojë një iniciativë t
Kurrë mos i mbani këmbët kështu, rreziku që sjell Kjo mënyrë e zakonshme për t’u ulur vjen me shumë rreziqe shëndetësore. Me siguri se i kryqëzoni këmbët të paktën një h
Mbi 57 milionë euro të shpenzuara këtë vit për pensionet e veteranëve të UÇK-së Debati për veteranët e ‘rrejshëm’ të UÇK-së si duket ka lënë në hije koston e përgjithshme që po i shkaktohet buxhetit t